فروشگاه تلفنی و اینترنتی کتاب با تخفیف همیشگی و ارسال رایگان در شیراز | خرید آنلاین کتاب در شیراز,خرید آنلاین کتاب با تخفیف در شیراز, نوشت افزار, فروشگاه اینترنتی کتاب در شیراز, خرید آنلاین کتاب با تخفیف در سندبوک,فروشگاه تلفنی و اینترنتی کتاب, فروشگاه آنلاین کتاب در شیراز, سندبوک,فروشگاه آنلاین کتاب سند بوک

ارسال رایگان کتاب در شیراز با خرید حداقل 150 هزار تومان

نقد و بررسی کتاب جادوی فکر بزرگ انتشارات نیک فرجام

  admin

  ۲۱ تیر ۱۴۰۰

  نقد و بررسی کتاب

  0

این افکار ما هستند که واقعیت ما را می‌سازند پس عاقلانه است که با بزرگ فکر کردن می‌توانید زندگی بزرگی را در هر سطحی برای خودتان بسازید
 
دیوید جوزف شوارتز، زاده ی 23 مارس 1927 و درگذشته ی 6 دسامبر 1987، سخنران و نویسنده ی آمریکایی بود.شوارتز، استاد دانشگاه دولتی جورجیا بود و به عنوان یکی از برجسته ترین مختصصین انگیزشی ایالات متحده شناخته می شد. او همچنین، رئیس شرکتی مشاوره دهنده بود که در حوزه ی توسعه ی مدیریت فعالیت می کرد. دیوید جوزف شوارتز در طول زندگی حرفه ای خود برای بیش از سه هزار شرکت تجاری سخنرانی کرد و تأثیر بسزایی در تغییر مثبت ذهنیت مدیران بسیاری از کسب و کارها داشت. او در دوران پربار زندگی خود توانست با سخنرانی‌های بی‌نظیر خود در زمینه مسائل انگیزشی به افراد زیادی قدرت و انگیزه ببخشد تا بتوانند در زندگی خود به موفقیت برسند. درست است که او در 6 دسامبر سال 1987 در 60 سالگی چشم از جهان فرو بست ولی همواره نوشته‌ها و سخنرانی‌هایش یار و یاور افرادی است که خواهان پیشرفت و موفقیت هستند.

عده‌ای خواسته یا ناخواسته، موفقیت را به چیزهایی گره می‌زنند که آن را بسیار دست نیافتنی جلوه می‌دهد. وقتی موفقیت را دست نیافتنی بدانیم، جرات بزرگ فکر کردن را به خودمان نمی‌دهیم و آن را پرونده‎ای مختومه به حساب می‎آوریم. حتما شما هم نمونه‌ای از این دست را بسیار شنیده‌اید که:

  • به دست آوردن هر چیزی بهایی دارد و اگر چیزی را به دست بیاوری باید در عوضش چیزی بدهی!
  • برای موفق شدن باید روح خود، بودن در کنار خانواده و وجدانت را بفروشی!
  • داشتن یک زندگی معمولی، چیزی است که انسان‌های موفق حسرت آن را دارند. تو چرا قدر این زندگی را نمی‌دانی؟! برای چه بیشتر می‌خواهی؟
  • داشتن مال و منال و موفق شدن فایده‌ای ندارد. دست آخر همه ما باید در یک وجب جا بخوابیم!

او در سال 1959 کتاب جادوی فکر بزرگ را نوشت و روانه بازار کرد. مطالب و محتوای این کتاب به قدری ارزشمند و سازنده بود که همان سال کتاب مورد بحث در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. درست است که از آن سال تاکنون 6 میلیون نسخه چاپی از این کتاب فروخته شده ولی هنوز این کتاب به عنوان یکی از ارزشمندترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های موفقیت و رشد فردی در جهان شناخته می‌شود. در ادامه این مقاله تصمیم داریم مهم‌ترین درس‌ها و نکاتی که در این کتاب به آن‌ها اشاره می‌شود را بررسی کنیم.

کتاب جادوی فکر بزرگ یکی از بهترین کتاب‌های رشد و توسعه فردی است که توسط دکتر دیوید شوارتز نوشته شده است. با مطالعه این کتاب یاد می‌گیریم که به خودمان، توانایی‌ها و قدرت‌هایی که داریم ایمان بیاوریم و بزرگ فکر کردن را یاد بگیریم. در صورتی که تمایل دارید چند مورد از بهترین و ارزشمندترین نکات این کتاب را مطالعه کنید تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

کتاب جادوی فکر بزرگ (The Magic of Thinking Big) همان کتابی است که می‌خواهد به ما بگوید نباید توانمندی‌ها و قابلیت‌های خود را دست کم بگیریم. انسان به معنای حقیقی کلمه اشرف مخلوقات است و بدون شک می‌تواند به اهداف متعالی و ارزشمندی که دارد، دست پیدا کند. در صورتی که تمایل دارید با مفاهیم ارزشمند کتاب جادوی فکر بزرگ آشنا شوید و با کمک این مفاهیم گام‌های بلندتری برای موفقیت در زندگی خود بردارید تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

میلیون ها نفر در سراسر جهان موفق شده اند با استفاده از کتاب جادوی فکر بزرگ نوشته ی دیوید جوزف شوارتز، زندگی کاری و شخصی خود را بهبود بخشند. دکتر شوارتز در این کتاب ارزشمند به مخاطبین خود می آموزد که چگونه بهتر ارتباط برقرار کنند، چگونه بهتر مدیریت کنند و از همه مهمتر، چگونه به رضایتمندی و آرامش ذهنی در زندگی برسند. دیوید جوزف شوارتز در کتاب جادوی فکر بزرگ، برنامه ای کاربردی و به دقت طراحی شده را برای رسیدن به موفقیت در کار، ازدواج و زندگی خانوادگی و اجتماعی طراحی کرده است. او در این کتاب ثابت می کند افراد برای دستیابی به موفقیت و رضایت در زندگی، مجبور نیستند که حتما هوشی برتر یا استعداد ذاتی شگرفی داشته باشند؛ فقط کافی است فکر و رفتارشان را به گونه ای متناسب و همسو با هدف خود تربیت و اصلاح کنند. این کتاب، اسرار تربیت و اصلاح فکر و رفتار را در اختیارتان می گذارد.

درس‌ها و نکات ارزشمند کتاب جادوی فکر بزرگ

موفقیت افراد بیشتر از آنکه به هوش آنها بستگی داشته باشد به تفکر و طرز فکر آ‌ن‌ها بستگی دارد. نویسنده کتاب جادوی فکر بزرگ اعتقاد دارد، تا بزرگ فکر نکنیم و تا خود را باور نداشته باشیم به جایی نمی‌رسیم. این کتاب به ما می‌آموزد چگونه تفکراتی داشته باشیم که ما را به سمت موفقیت‌های بیشتر و بزرگ‌تر هدایت کند. در این کتاب تفاوت افراد ناموفق و موفق و تفاوت افرادی که بزرگ فکر می‌کنند با دیگران به وضوح مشخص می‌شود. نویسنده این کتاب در 13 فصل به ما نشان می‌دهد که چرا و چگونه بزرگ بیندیشیم و چگونه از این ابزار قدرتمند در زندگی خود استفاده کنیم.

خود کتاب مدعی است که روش‌هایی که در آن بیان می‌شود، برای عمل کردن است. پس این کتاب فقط برای مطالعه و خواندن نیست و باید درس‌های آن را به کار ببندیم. کتاب جادوی فکر بزرگ را می‌توان در کتابخانه بیشتر مدیران و صاحبان کسب‌وکار پیدا کرد. در ادامه این بخش از مقاله تصمیم داریم به درس‌هایی بپردازیم که کتاب جادوی فکر بزرگ به ما یاد می‌دهد.

بخشی از کتاب جادوی فکر بزرگ

نیروی ایمان نه چیز سحرانگیز است و نه اسرارآمیز. ایمان به این شکل عمل می کند:

اعتقاد به اینکه من از عهده ی این کار بر می آیم، قدرت،مهارت و انرژی لازم را برای موفقیت در اختیارمان قرار می دهد.

هرگاه باور داشته باشیم که کاری را می توانیم انجام دهیم، روش انجام دادن آن کار پیدا می شود.

ایمان در عصر حاضر می تواند کارهایی عظیم تر از جابجایی کوه را انجام دهد.

ایمان به کسب نتایج عالی یک نیروی محرکه است.اعتقاد به پیروزی بخش اصلی و بسیار ضروری از سرشت انسان موفق است.

چگونه بر نیروی ایمان خود بیفزاییم؟

در این کتاب سه روش برای تقویت نیروی ایمان ذکر شده است:

الف- به پیروزی بیندیشید و هرگز به شکست فکر نکنید.

ب- دائما به خود گوشزد کنید که از چیزی که تصور می کنید بهتر هستید.

ج- بزرگ اندیش باشید .میزان موفقیت شما را میزان بینش شما تعیین می کند.

با عذر تراشی و بیماری شکست پذیری مقابله کنید، اگر می خواهید خود را برای کسب پیروزی آماده کنید، باید موضوع مورد مطالعه خود را مردم قرار دهید.

برای این کار مردم را به دقت زیر نظر بگیرید تا اصول و قوانین کسب موفقیت را کشف کنید و سپس در زندگی خود به کار بگیرید.

در بخشی از کتاب جادوی بزرگ فکر می‌خوانیم:

اگر می‌خواهید خود را برای کسب پیروزی آماده کنید، باید موضوع مورد مطالعه‌ی خود را مردم قرار دهید. برای این کار مردم را به دقت تمام زیر نظر بگیرید تا اصول و قوانین کسب موفقیت را کشف کنید و سپس، در زندگی خود به کار گیرید. حال بهتر است هرچه زودتر دست به کار شوید.

در مردم‌شناسی خود تعمق کنید! درمی‌یابید که افراد ناموفق از یک بیماری فکری که اندیشه‌های آنان را سرکوب می‌کند، رنج می‌برند. ما نام «عذرتراشی» را بر این بیماری می‌گذاریم. همه‌ی افراد ناموفق نوع پیشرفته‌ی این بیماری و بیشتر افراد «متوسط» دست‌کم نوع خفیف آن را دارند.

در ضمن متوجه خواهید شد که عذرتراشی توجیه کننده‌ی تفاوت بین افراد فعال و آن دسته افراد دیگری است که به شکلی رقت‌انگیز به کار کنونی خود چسبیده و دائم در اضطراب از دست دادن آن هستند. همچنین درخواهید یافت که هر چه فرد موفق‌تر باشد کمتر به عذر و بهانه متوسل می‌شود.

آن‌هایی که در زندگی به جایی نرسیده‌اند و برنامه‌ای هم برای رسیدن به جایی ندارند، همیشه برای تبرئه‌ی خود یک کتاب توجیهات آماده دارند. افرادی که کارهایشان چنگی به دل نمی‌زند، در توضیح «چرا نداریم، چرا نمی‌توانیم، چرا نیستیم و چرا فلان کار را انجام نمی‌دهیم» حاضرجوابند.

زندگی افراد موفق را مورد بررسی قرار دهید تا پی ببرید که تمام بهانه‌هایی را که یک آدم معمولی می‌آورد، یک آدم موفق هم می‌تواند بیاورد، اما نمی‌آورد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
1: به موفقیت خود ایمان داشته باشید
2: با عذرتراشی یا بیماری شکست‌پذیری مقابله کنید
3: به خود اطمینان کنید و ترس را از میان ببرید
4: چگونه بزرگ بیندیشیم
5: چگونه به تفکّر و تخیّل خلّاق دست یابیم
6: شخصیت شما تابع اندیشه‌های شماست
7: بر محیط اطراف خود مسلط شوید، درجه‌ی یک باشید
8: از نگرش‌های خود، حامیان سرسختی بسازید
9: مردم را دوست داشته باشید
10: حرکت را به صورت عادت درآورید
11: چگونه از شکست پیروزی بسازیم
12: هدف‌ها را محملی برای تعالی خود قرار دهید
13: رهبران، چگونه می‌اندیشند

 

لینک کتاب جادوی فکر بزرگ در سایت آمازون

لینک کتاب جادوی فکر بزرگ در سایت گودریدز

لینک دانلود کتاب جادوی فکر بزرگ  به انگلیسی

 

کتاب کتاب جادوی فکر بزرگ را انتشارات مروارید / انتشارات نسل نواندیش / انتشارات نگاه نوین / انتشارات نیک فرجام به علاقه مندان کتاب ارائه نموده اند

خرید اینترنتی کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دکتر دیوید جیشوارتز انتشارات نیک فرجام با تخفیف ویزه و کیفیت چاپ و کاغذ بسیار مناسب 

نوشتن دیدگاه:

دیدگاه کاربران :

    نظری تا کنون برای این مقاله درج نشده است.